Live the Life - 1. singl

První singl hudebního projektu ZoneX s názvem Live the Life, který byl vytvořen ve spolupráci s Jenny.Docx.

Produkce: Nox.Jirkas & Jenny.Docx (Live the Life); Nox.Jirkas (Dreams Come True)
Mix: Nox.Jirkas
Skladbu č. 3 zremixoval FlugHafen Inc.
Cover + foto: SobJiř
Hudba i vokály složeny pomocí softwaru MTV Music Generator (Music 2000).

Booklet text

Je tady první singl ze studiového alba 2©15, ale i můj první singl vůbec, díky němuž jsem si uskutečnil svůj sen. Poslechnout si ho můžete na BandZone, a pokud upřednostňujete obrazový doprovod, tak i na Youtube. Titulní pecku Live the Life jsem vytvořil v roce 2014 společně s mou kamarádkou Domčou, která si říká Jenny. Děkuji ti za pořádnou dávku inspirace, Domčo, spolupráce s tebou mi otevřela oči! Vidím, že se písničky dají dělat i uvolněnějším způsobem. ;-)

Singl obsahuje hned čtyři skladby, na což asi nejste ze strany našich domácích interpretů tak úplně zvyklí. Základní, rádiovou, titulní, hlavní verzi - je jedno, jak ji pojmenujeme - kterou znáte ze studiového alba, k tomu její prodlouženou verzi (Extended Version), pak přihazuji jeden remix od remixéra jménem FlugHafen Inc. - který dal písničce zcela nový rozměr - abyste měli co poslouchat, až se vám rádiovka omrzí (což se doufám ještě dlouho nestane :-)) a na závěr B-side - zbrusu nová instrumentálka, která nijak nesouvisí s původním Live the Life - tedy jakýsi exclusivní bonus navíc, který jinde nenajdete. Nebýt singlů, zařazuji tyto "strany Bé" (B-sidy) na alba. Jenže se jedná o kousky, které by na album z různých důvodů nezapadaly anebo jsou prostě krapet horší než zbytek produkce.

Těším se na Vás i u dalších singlů, které výrazně rozšiřují diskografii!

Proč zrovna tato písnička jako singl?

Vy to neslyšíte? Je to jednoznačný hit č. 1 z mého alba! :-) Už jenom tím, že písnička jako jediná obsahuje vokály, s nimiž je to, ať děláme, co děláme, vždycky více chytlavější, dává skladba najevo, že "chce jít ven", že se "chce předvést celému světu". Proto.

Rozdíly oproti albové verzi?

Hmm, žádné, pokud nepočítám to, že jsem písničku trochu "vyčistil" a nahrál v lepší kvalitě, než je na albu. Každé další rýpnutí do konceptu skladby by ji narušilo a vůbec, mně se líbí, tak jak je. Ale nebojte, změněných rádiových verzí se brzy dočkáte. ;-)

Proč tento B-side není na albu?

Skladbičku Dreams Come True (demo složeno v roce 2013 z předdefinovaných samplů) mám strašně moc rád. Určitě má potenciál řadit se mezi regulérní písničky alba, jenomže by se celkem bila s žánrově podobným a vyspělejším kouskem Trancemission. Není však náhodou, že se původně jmenovala právě Trancemission. Je to zároveň úplně první skladba, kterou jsem dokončil v programu MTV Music Generator. Inu, poslechněte.

Jak vznikla obálka singlu?

Jednoho zimního dne, když k nám Domča (spoluautorka) přišla na návštěvu, mě ihned zaujalo její tričko, na němž měla nápis Live the Life, volně přeloženo užívejte si života. Tehdy jsme ještě neměli jasno, jak přesně se bude naše společná skladba jmenovat (pracovní verze Music of My Life - hudba mého života - a ještě pracovnější Ploužák se mi moc nezamlouvaly). Ale v momentě, kdy jsem spatřil tento magický nápis, byl problém s pojmenováním definitivně vyřešen. Nápis se mi tak zalíbil, že jsem ho vyfotil zvlášť na Domčiném tričku. Tento výřez jsem poté vložil na naši společnou fotku, která byla pořízena ještě ve stejný den (proto to zimní oblečení :-)). A takto vznikla obálka singlu. Na zadní obálce je o něco starší fotka vyfocená v polském Cieszynie (Těšíně) v době, když jsme si zde odbývali svou školní stáž.

©